EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA

Epoksi reçine nedir? Epoksi zemin kaplama sistemleri nasıl uygulanır? Epoksi zemin kaplama fiyatları nasıldır? Epoksi enjeksiyon ile bina güçlendirme nasıl yapılır? Epoksi başka nerelerde kullanılır? Epoksi tarihte hangi aşamalardan geçerek günümüze ulaşmıştır; Epoksi ‘nin tarihi nedir?

Epoksi zemin kaplama, Epoksi enjeksiyon ile bina güçlendirme ve Epoksi malzemenin genel kullanımı hakkında birçok konuyu sizlerle paylaşıyoruz. Bizi takip ediniz ve tavsiye ediniz.

Zemin kaplama konusunda kaliteli zemin ve uzun ömürlü sistemleri istediğinizde epoksi zemin kaplama sistemlerini incelemeden karar vermeyin. Epoksi sistemler diğer zemin kaplama ürünleri gibi üretilip yapıştırma usulü ile değil; boya gibi yere sürülerek uygulanan ve reaksiyon süresi tamamlandıktan sonra (termoset özelliğe sahiptir) tek bir parça olarak zeminde sertleşen dayanıklı bir üründür.

Epoksi kaplama malzemeleri reçine ve dolgu maddesi kullanılarak formülize edilen sıvı, akışkan bir malzemedir. Sıvı halden katı hale geçmesini sağlayan sertleştirici (hardener) denilen üründür. Epoksi reçineler tek başına, hiçbir katkı maddesi kullanılmadan da zemin ürünü olarak kullanılabilir. Şeffaf yapıda bir zemin eldesi için tercih edilebilir. 3 boyutlu görsellerin zemine serilerek üzerinin epoksi reçine ile kaplanması ile zeminlere hem kalıcı, hem sağlam hem de estetik bir 3 boyutlu görüntü verilebilir. Ayrıca şeffaf hali ile epoksi reçineler anahtarlık, tesbih, biblo gibi hediyelik eşyaların yapımında ve masa, sehpa, gece lambası gibi ürünlerin de farklı bir tasarıma kavuşmasında kullanılabilir.

Epoki Zemin Kaplama Kullanım Alanları

Epoksi zemin kaplama 3 boyutlu zemin elde etme özelliği ile özel konutlarda veya insanların beğenisine sunulmak istenen otel odaları, showroomlar, mağazalar ve alışveriş merkezleri gibi bölgelerde tercih edilmektedir. Tüm bölgelerin 3 boyutlu olması istenmez. Maliyet açısından kıyaslanacak olduğunda şeffaf epoksi kullanımı daha pahalıdır. Renklendirilmiş ve şeffaf olmayan epoksi zemin kaplama ürünleri belli bir formülizasyon çerçevesinde dolgu ve katkı maddeleri ile elde edildiğinden tek başına şeffaf epoksi ürünlerinden daha uygun fiyatlıdır. Epoksi zemin kaplama fiyat teklifi almak için tıklayınız.

Epoksi zemin ürünleri günümüzde hemen hemen her mekanda tercih edilir hale gelmiştir. Sağlamlığı ve aşınma direnci ile depolar, ambarlar, hangarlar, alışveriş merkezleri, mezbahalar, spor salonları gibi yoğun trafiğin olduğu ve ağırlık gerektiren yerlerde kullanılırlar. Hijyenik ve anti bakteriyel özelliği ile hastane epoksi zemin kaplama, fizik tedavi, termal tesisler gibi sağlık merkezlerinde kullanılmaktadır. Estetik görünüm güzelliği ile sınırsız renk ve desen seçeneği özellikleri ile cafe epoksi zemin kaplama, restoran epoksi zemin kaplama olarak kullanılmaktadır. Antistatik özelliği ile jeneratör alanlarında, akü üretimi yapan bölgelerde tercih edilmektedir.

Güçlendirici malzemeler ile kompozit bir yapıya büründürülerek tam anlamıyla su geçirmezlik özelliği kazandırılan epoksi sistemler ise yalıtım işlerinde kullanılmaktadır. Gemilerde, yatlarda zeminlerin kaymaz ve su geçirmez bir yapı kazanması sağlanabilir.

Yukarıda sayılan kullanım alanları dışında bir çok alanda özellikle tercih sebebi olan epoksi zemin kaplama sistemleri konusunda bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Epoksi Bina Güçlendirme Özelliği

Epoksi zemin kaplama sistemlerinin yanı sıra binaların zayıf noktalarında gerekli güçlendirmeleri yapmak için enjeksiyon yöntemine başvurularak kullanılmaktadır. Özellikle tarihi binaların restorasyonunda kullanılmaktadır. Ayrıca binalarda çatlak onarımı ve dolgu maddesi olarak da kullanılmaktadır. Epoksi enjeksiyon sistemleri hakkında bizi arayarak daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Epoksi Zemin Fiyatları

Epoksi ürünlerinin Türkiye ‘de üretimi yurt dışı üreticilerin izinleri ile gerçekleştirildiğinden ham maddeleri de dışarıdan temin edilmektedir. Dolayısı ile genel olarak fiyatlandırmaları da döviz kurları üzerinden hesaplanmaktadır. Bu nedenle epoksi zemin kaplama fiyatları diğer zemin ürünlerine göre bir miktar daha pahalı olabilir. Ancak üstün özellikleri ve ömrü göz önünde bulundurulduğunda çok daha tasarruflu olabileceği bilinmektedir.

2004 - 2018 | Zemin Ustası | Tüm Hakları Saklıdır.